اسرار خلق ثروت سریع

در این مقاله به دنبال پرده برداری از اسرار ایجاد ثروت سریع هستیم. لازم به ذکر است بخش زیادی از این مطالب، برداشت من از کتاب ثروت سریع (هارو اکر) است. با باشگاه رشد همراه باشید.

ثروت سریع | باشگاه رشد

آیا دوست دارید به ثروت برسید آن هم سریع؟ پس به خواندن ادامه دهید. برای اینکه بتوانیم کمال استفاده را از شش اصلی که در ادامه مقاله می آید داشته باشیم، لازم است ابتدا چند فرض را مرور نماییم.

پیش فرض ها

فرض اول: تصور میلیاردر شدن از دنیای کارمندی، مانند تلاش برای دیدن دریای خزر از وسط دشت لوت است! پس باید خودتان را در موقعیت صحیح قرار دهید و ضمن توجه به نکات زیر، به دنبال راه اندازی کسب و کار خودتان باشید.

فرض دوم: موفقیت، مهارتی آموختنی است. حتما شما به این اصل باور دارید که در حال مطالعه این مقاله هستید.

فرض سوم: ساده نباشید. اگر شخصی از شما موفق تر است حتما چیزی بیشتر از شما بلد است. پس به دنبال بهانه ها و برچسب فاسد و رانت خوار بودن به سایر افراد نباشید. دنبال این باشید که کمبود آگاهی و تجربه خودتان را جبران نمایید.

فرض چهارم: به سرعت پولدار شدن کاملا امکان پذیر است به شرط اینکه منظورمان از سریع، زمانی حدود 3 سال باشد.

فرض پنجم: با توجه به تغییرات سریع تکنولوژی، اگر تا 5 سال موفق نشدید، احتمالا هیچ وقت در آن زمینه موفق نمی شوید. وقت خود را تلف نکنید و عیب یابی اساسی را آغاز کنید.

ثروت سریع | باشگاه رشد

حالا برای خواندن شش اصل کسب ثروت سریع، آماده هستید.

اصل اول کسب ثروت سریع: ارزش بزرگی ارائه کن!

شاید خیلی بدیهی باشد اما باور کنید افراد بسیاری آنقدر روی کسب درآمد و ثروتمند شدن متمرکز هستند که فراموش می کنند به این سوال مهم پاسخ دهند که اساسا چرا مشتریان باید محصول آنها را خریداری کنند؟ آیا این محصول از دید مشتریان ارزشمند است؟ آیا حاضر هستند برای اضافه کردن آن به سبد خریدشان، پول بپردازند؟ در صورتی که از وجود تقاضا در بازار مطمئن شدید، حالا روی کیفیت محصولتان کار کنید. به دنبال این باشید که ارزشی واقعی در زندگی مخاطب ایجاد کنید و اگر به دنبال بهترین درآمد هستید، بهترین باشید.

اصل دوم: زمان بندی صحیح

به صورت کلی باید در زمانی وارد بازار شوید که بستر تقاضای مشتریان وجود دارد اما عرضه محصول اندک است. یعنی اگر خیلی زود وارد بازار شوید یا خیلی دیر در هر دو صورت بازنده هستید. مثلا اگر سایت خرید اینترنتی مانند دیجی کالا را زمانی راه اندازی می کردید که نفوذ اینترنت در ایران بسیار پایین بود، محکوم به شکست بودید. از سوی دیگر، الان و با وجود ده ها سایت خرید اینترنتی، شاید اندکی برای ورود به این بازار دیر باشد. اما درک اینکه چه زمانی برای ورود به یک حوزه مناسب است، گاهی بسیار دشوار است.

یکی از راه های ساده، استفاده از اختلاف زمانی است. در این استراتژی، باید به دنبال کسب و کاری باشید که در آمریکا یا اروپا موفق بوده اما هنوز در ایران ایجاد نشده است. مثلا تاکسی اینترنتی سال ها در خارج از ایران فعال بود و دوستان موقعیت سنج ما در اسنپ، صرفا با کپی کردن همان ایده در ایران، به موفقیت دست یافتند.

اصل سوم: سیستم سازی

آیا دقت کرده اید رهبر یک ارکستر، اصلا ساز نمی زند ولی مهم ترین شخصیت حاضر در ارکستر است؟ البته که ممکن است اساسا در نواختن یک ساز خاص، استاد باشد اما به هیچ وجه به فکرش خطور نمی کند که در اثنای کنسرت، رهبری را رها کند و دستی به ساز بزند. اما واقعیت تلخ بسیاری از بیزینس ها این است که رهبر، در حال هر کاری است به جز رصد کردن تصویر بزرگ و مرور اولویت بندی ها. به این ترتیب، در حالی که نشانه های ایجاد ترک در بدنه کسب و کار نمایان شده، مدیر آن قدر غرق جزئیات است که تا زمان فرو ریختن سقف و از بین رفتن بیزینس، هیچ واکنشی به این علایم آشکار، نشان نخواهد داد.

پیشنهاد می کنم برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری، از قانون شش ماه استفاده کنید. بر این اساس، شش ماه اول، پای خود را از شرکت بیرون نگذارید و صرفا مشغول سیستم سازی، استخدام و اصلاح فرآیندها باشید. از ماه ششم، باید هدفتان این باشد که سیستمی که بنا نهاده اید، بدون حضور شما فعال باشد و شما به عنوان رهبر این ارکستر، صرفا به دنبال ایجاد سینرژی، کشف فرصت های رشد، و افزایش سود مجموعه باشید.

ثروت سریع | باشگاه رشد

اصل چهارم: استفاده از اهرم

یادتان باشد کسب و کارتان باید از سوراخ سوزن عبور کند یعنی باید خودتان را از بیزینس حذف کنید. آنتونی رابینز در ابتدا برای برگزاری سمینار، 200 روز در سال به نقاط دور و نزدیک، سفر می کرد. اما به مرور از حجم وابستگی فیزیکی به خود کاست و مبنای کسب و کارش را بر فروش ویدئوهای ضبط شده قرار داد. بنابراین، اصل سوم یعنی سیستم سازی، پیش نیاز استفاده از اهرم است.

به محض اینکه قالب شیرینی پزی را تولید کردید (یعنی سیستمی که جواب می دهد)، حالا چندین شیرینی با آن بپزید و بفروشید. مثلا سم والتن با استفاده از اصل سیستم سازی، یک مغازه خرده فروشی ایجاد کرد که بدون حضور خودش قابلیت سوددهی داشته باشد. سپس موفق شد 1500 شعبه مغازه وال مارت تاسیس کند بدون اینکه زمان بیشتری نیاز به کار داشته باشد.

 

اصل پنجم: نقد کردن بیزینس

هیچ وقت از راه اداره یک کسب و کار، به اندازه فروش سهام آن ثروتمند نمی شوید. اگر اصل سوم و چهارم را درست رعایت نکرده باشید، امکان استفاده از این گزینه را نیز نخواهید داشت. اصولا میزان دقت شما در سیستم سازی در این مرحله مشخص خواهد شد. آیا در عمل می توانید کسب و کارتان را به مالکان جدید واگذار کنید و بروید یا آنقدر درگیر جزئیات هستید که عملا این کسب و کار بدون شما فرو خواهد ریخت.

نکته جالب این است که تقریبا همواره افراد بیرونی احساس می کنند بهتر از شما این بیزینس را اداره خواهند کرد و همین نقطه ای است که توافق شما و خریداران سهامتان را میسر می سازد. به دنبال فروش سهامتان به شرکت های بزرگ باشید که بیست میلیارد تومان برای آنها پول ناچیزی باشد.

اصل ششم: ثروت واقعی

حتما داستان آن مردی را شنیده اید که روزی به یک جوان بر می خورد که لب رودخانه روی صندلی لم داده بوده و در حال ماهیگیری بوده است. او به ماهیگیر می گوید بلند شو و برای آینده خود کاری بکن. ماهیگیر می گوید چرا باید این کار را انجام دهد؟ جوان اول با سر هم کردن استدلال های زیادی، نقشه یک زندگی پر تلاطم را برای وی ترسیم می کند ولی در نهایت، به او می گوید همه این کارها را انجام بده تا بتوانی روزی یک ویلا کنار یک دریاچه بخری و با آسودگی به ماهیگیری بپردازی. ماهیگیر داستان ما نگاهی عاقل اندر سفیه می اندازد و می گوید من همین الان مالک همه آن چیزی هستم که قرار است سالها بعد نقشه تو به من اضافه کند.

ثروت سریع | باشگاه رشد

واقعیت این است که ثروت و اهداف بزرگ مهم هستند و همه ما باید در جهت آنها تلاش کنیم. اما در تمام طول این مسیر پر پیچ و خم یادتان باشد ثروت اصلی، لذت بردن از لحظه حال و اکنون است. هر چه می خواهید در آینده باشید را همین حالا در پیش بگیرید؛ پس پدر، مادر و یا همسر خوب بودن را به روزی که ثروتمند شدید موکول نکنید.

wikipedia

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید