سال 99، سال مسابقه با خودته!

توی مقاله «گفتگوهای من و ذهن کروناییم»، با چند ویژگی مغزمون آشنا شدیم و فهمیدیم که حتی اگه شرایط کرونایی فعلی وجود نداشت، بازم مغز ما یه بهانه ای پیدا می کرد تا مطمئن بشه ما انرژی زیادی مصرف نمی کنیم و به عبارت دیگه خبری از تغییر و پروژه جدید و پیشرفت نیست.

Related image

مسابقه با خودت

از طرفی به نظر می رسه که امسال سال سختی باشه و به همین دلیل عده زیادی، محکم پاشون رو روی ترمز گذاشتن و تیکه کلامشون شده: ببینیم چی میشه! طبیعیه که برای این دسته از دوستان، از الان میشه بی نتیجه بودن سال 99 رو پیش بینی کرد. احتمالا به هیچ کدوم از اهدافشون نمیرسن و شاید از جایی که الان هستن، عقب تر هم برن.

یه انتخاب دیگه هم وجود داره که بچه های باشگاه رشد این کار رو می کنن. از یه طرف می دونن که حال و روز خیلیا خوش نیست در نتیجه امسال رسیدن به اهداف راحت تره. انگار یه مسابقه گذاشتن و از مجموع 10 نفر، 9 نفر انصراف دادن. باید ببینیم آیا ما انضباط شخصی کافی رو برای باقی موندن در این مسابقه عجیب و رسیدن به اهدافمون رو داریم یا ما هم مثل بقیه جا می زنیم؟!

از طرف دیگه این جمله ناپلئون هیل رو یادشونه که:

«در دل هر تهدیدی، بذری به همون اندازه یا بزرگتر برای موفقیت وجود داره»

غول چراغی به نام کرونا

طبیعتا این شرایط، مضرات زیادی داشته اما برای من که واقعا پر از بذرهای موفقیت بوده. انگار غول چراغ جادو اومده پیشم و از من آرزوهام رو پرسیده و همه رو یکی یکی برآورده کرده…

Related image

1. میشه من 1 ماه وقت بیشتری با خانوادم بگذرونم؟

2. میشه یه مقدار سرم رو خلوت بکنی تا سر و سامانی به باشگاه رشد بدم؟

3. کاش یذره وقت داشتم و وب سایتمون رو راه مینداختم…

4. کاش می شد یذره سرم خلوت بشه تا بتونم دوره هدفگذاری رو طراحی و اجرا بکنم.

5. کاش بشه این چند تا کتابی که نخوندم رو بخونم.

6. کاش …

و در کمال ناباوری، همشون برآورده شدن!

برای شما چه اتفاقات باورنکردنی در این شرایط رخ داده؟ بنویسید و بخاطرشون خدا رو شکر بکنید…

فرصت های جدید

شما چه بذرها و فرصتهایی برای رشد و موفقیت در این شرایط جدید می بینید؟ بذارید کمکتون بکنم. بیاید با هم به نیازهای جدید آدمها فکر کنیم. به نیازهایی که الان دارن و نیازهایی که بعد از برطرف شدن این شرایط هم احتمالا باقی می مونن. مثلا چند تا حوزه که به نظر می رسه از شرایط جدید متأثر میشن رو با هم بررسی بکنیم.

مهد کودک

Related image

آیا تا قبل از این، مفهوم مهد کودک مجازی قابل تصور بود. و یا خدمات ارسال مربی به منزل، در ساعات محدودی از روز، به جای حضور بچه ها در مهد. فکر کنید و ببینید چه خدماتی میشه به پدر، مادرها ارائه کرد که حاضر باشن بخرن و بجاش امنیت و آسودگی خاطر بیشتری داشته باشن.

مدرسه

به نظر می رسه دوران گذار از دارایی های فیزیکی مثل ساختمان به دارایی های ناملموس مثل مربی های حرفه ای در بخش آموزش شروع شده باشه. اگه بشه اون هزینه های میلیونی رو از اولیاء گرفت ولی بجای تیر و تخته، صرف محتوای بسیار عالی، کاربردی و به روز بشه، چی میشه؟ یعنی میشه بچه های ما، بچه های ایران زمین، به جای «ب.م.م» و «ک.م.م» مهارت های حل تعارض و قدرت نه گفتن رو یاد بگیرن؟ به نظر می رسه فضا برای شروع یه بیزینس حرفه ای در صنعت آموزش فراهم باشه.

باشگاه بدنسازی

Related image

شاید خیلی از شماها مدتها دوست داشتید به باشگاه برید و ورزش منظم رو توی برنامتون بگنجونید. اما به دلایلی که هممون می دونیم (تنبلی) هیچ وقت این کار رو شروع نکردیم. به نظرتون اگه تا قبل از این، به آدما می گفتیم بیا با اسکایپ ورزش بکنیم، اصلا به حرفمون گوش می کردن؟! حالا چطور…

انتخاب شما چیه؟

من سعی کردم فقط چند نمونه از بذرهای موفقیت رو که ممکنه توی این شرایط وجود داشته باشه، بهتون یادآوری کنم. دیگه به شما بستگی داره که بخواید غر زدن رو انتخاب کنید یا حرکت و پیشرفت رو…

اشتراک گذاری:

8 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • خواندن و شنیدن این موضوعات و فکر کردن به فرصتهای نهان در این شرایط ظاهرا بد خیلی انگیزه بخش و موثر بود.

  ممنون

  • آرمان عزیز
   ازت ممنونیم که وقت ارزشمندتو گذاشتی و مقاله رو خوندی. خوشحالیم که حالت بهتر شد

 • بسیار خوب بود استفاده کردم واقعا اگر بتوانیم از هر تهدیدی فرصتی بسازیم کار بزرگی است و تفاوت آدم ها از همینجا پیدا میشود که زمان سپری میشود ولی یکی از دقایق و ثانیه ها استفاده میکند و دیگری ممکن است ساعت های روز ها را هدر دهد . لذا استفاده از موقعیت ها یک مهارت است و نیاز به آموزش دارد

  • سهراب عزیز
   خوشحالیم که تونستیم نظر شما رو جلب کنیم. از اینکه نظر ارزشمندتو با ما در میون گذاشتی ممنونیم

 • 👌👌👌👏👏👏خیلی خوب بود . البته از اینکه خیلی ها حال و روزشون خوب نیست خوشحال نیستم . ان شاءالله همه با هم موفّق باشیم . اما در کل متن خوبی بود .

  • زهره عزیز
   ازت ممنونیم که وقت گذاشتی و نظر ارزشمندتو به ما گفتی

دیدگاهتان را بنویسید