رویای رقصندت رو پیدا کن

همه ما رویاهای زیادی داریم. اما بیشتر اوقات، فقط بهشون فکر می کنیم و با گذشت زمان، یا حسرتشون رو می خوریم و یا اصلا یادمون میره که یه روزی همچین آرزویی داشتیم. به زندگی روزمره خو می کنیم و به یک ربات بی احساس و بی شور و شوق تبدیل میشیم. من نمیخوام اینو بپذیرم و هر طور شده میخوام رویاهام رو توی زندگی واقعی ببینم، ببینم که بهشون دست پیدا کردم و دارم زندگیشون می کنم.

سخنرانی TED

درک سیورز (Derek Siverz) توی سخنرانی TED خیلی قشنگ به این موضوع می پردازه. توی کلیپی که پخش می کنه، میبینیم که یه نفر شروع می کنه به رقصیدن و بعد از چند دقیقه، چند نفر بهشون اضافه میشن و بعد از مدتی، جمعیت زیادی بهشون می پیوندن. انگار همه آدمها میخواستن همین کار رو بکنن، صرفا به یه جرقه نیاز داشتن که اولین نفر، زحمتشو کشیده…

رویای رقصنده من

woman blowing dandelion flower

منم کلی آرزو داشتم.

* ورزش

* مطالعه کتابهای حوزه توسعه فردی

* شکرگزاری

* یادگیری زبان

* یوگا

* مطالعه کتب آنتیک قدیمی (مثل گلستان و بوستان سعدی)

و کلی ایده دیگه که وقت و زمانی براشون نداشتم…

هر چقدر بیشتر تلاش می کردم، بیشتر شکست می خوردم و داشتم قبول می کردم که توی هیاهوی زندگی روزمره، جایی برای رویاهام وجود نداره.

4:59 صبح

 

تا اینکه فقط روی یه هدف، تمرکز کردم: سحرخیزی. حدود 3 ماه تمام تلاشم رو کردم تا سحرخیزی و بیداری ساعت 4:59 صبح برام تبدیل به یه عادت بشه. و شد!!! نکته مهمش این بود که نه تنها حس خوب پیروزی رو تجربه کردم، بلکه بدون اینکه بدونم رویای رقصندم رو پیدا کرده بودم. حضور سحرخیزی کافی بود تا بقیه آرزوهای منم بیدار بشن. حالا دیگه یه نفر باید جلوشون رو می گرفت!

نوبت شما

به نظرم شما هم یه رویای رقصنده داری که یه جایی پنهانش کردی. تاثیری که روی همه ابعاد زندگیت میذاره، ارزشش رو داره که وقت بذاری و پیداش بکنی. بعد که پیداش کردی، هر کاری می تونی بکن تا فقط همون یه رویا رو اجرا بکنی و به عادت تبدیل بشه.

منتظر شنیدن داستان های موفقیت شما هستم…

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید